✔ Bezpłatna dostawa od 199 zł        ✔ Prezent do każdego zakupu       ✔ Pomoc w doborze pielęgnacji

Siedem podstawowych błędów podczas golenia 0
Siedem podstawowych błędów podczas golenia

1. Niewłaściwe przygotowanie skóry lub jego brak


Niestety jest to klasyczny błąd. Szybkie ochlapanie twarzy zimną wodą to za mało. W rzeczywistości
potrzeba do trzech minut, zanim skóra zostanie oczyszczona, nawilżona i przygotowana do golenia.

Najlepszym momentem na golenie maszynką jest czas zaraz po wzięciu prysznica, ponieważ skóra będzie wilgotna, wolna od nadmiaru oleju i martwych komórek naskórka, które mogą zatkać ostrze maszynki. Ponadto, przed goleniem zawsze należy zwilżyć skórę i włosy, aby zmiękczyć te miejsca.

Golenie na suchej skórze może powodować zadrapania. Umyj twarz letnią wodą pamiętając że zbyt gorąca woda może wysuszać skórę. Pamiętaj że zastosowanie samej wody może nie wystarczać i przed goleniem użyj olejku, który ułatwi golenie. Polecamy (oczywiście!)
nasz najlepszy: OLEJEK PRZED GOLENIEM, który zawiera olej migdałowy i rokitnikowy, doskonale chroniący skórę i przygotowuje ją do golenia - to lepszy wybór niż zwykłe mydło, olejki także zmiękczają włoski i minimalizują ryzyko podrażnień.

 

 

2. Zły kierunek golenia - często pomijana kwestia 

Czy powinieneś golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, czy przeciwnie do niego? To bardzo dyskusyjne pytanie i w zależności od tego, kogo zapytasz, możesz uzyskać inną odpowiedź. Wzrost włosów jest identyczny. Należy pamiętać, że włosy na brodzie rosną w wielu kierunkach.


Zalecamy golenie maszynką razem z kierunkiem włosów, aby uniknąć ich wrastania które powoduje golenie pod włos, dlatego ważne jest, aby wziąć pod
uwagę kierunek wzrostu brody. Nie planuj eliminacji włosów, ale planuj je zredukować. W końcu
znowu wyrośnie. Powinieneś również unikać zmieniania kierunku golenia. Golenie pod włos może zwiększyć ryzyko powstawania nierówności, podrażnień, a nawet wrastających włosków, ze względu na kąt, pod jakim zostały zgolone.

3. Płyn po goleniu z alkoholem


Patrick Bateman w American Psycho: „Zawsze używam płynu po goleniu bez alkoholu, ponieważ
alkohol wysusza twarz i sprawia, że wyglądasz starzej”. On ma rację. Wielu ludzi kontynuuje starą
tradycję polewania twarzy alkoholem po goleniu. 

4. Golenie maszynką na sucho

Oczywiście, każdy z nas miewa dni, kiedy się spieszy i pominięcie kremu do golenia może wydawać się kuszące. Jednak stosowanie żelu lub kremu do golenia jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż użycie samej maszynki, ponieważ produkty te są przeznaczone specjalnie do usuwania włosków i mogą zapobiec zacięciu skóry.

W przypadku posiadaczek skóry wrażliwej, szukaj łagodnych produktów zawierających cenne dla skóry składniki, takie jak aloes, który pomaga łagodzić podrażnienia. Golenie na sucho jest poważnym błędem i może prowadzić do podrażnień, zacięć i sprzyjać wrastaniu włosków. Pamiętaj więc, aby zawsze zwilżać skórę przed sięgnięciem po maszynkę. 

 

5. Zbyt szybkie ruchy i wielokrotne golenie jednego miejsca.

 

Pamiętasz, jak w dzieciństwie przestrzegano Cię, abyś uważał na ostre przedmioty? Ta sama zasada dotyczy Twojej maszynki do golenia. Zbyt mocny nacisk i zbyt szybkie ruchy mogą spowodować zacięcia i zadrapania. Dlatego podczas golenia używaj lekkiej ręki i skup się na powolnym przesuwaniu maszynki, wykonując płynne i równe pociągnięcia. Po każdym pociągnięciu wypłucz ostrze, aby nie stępiło się podczas używania.

Kiedy używasz świeżej żyletki i kremu do golenia, nie powinieneś wielokrotnie przeczesywać tych samych miejsc. Może to doprowadzić do podrażnień. Zamiast tego przesuwaj maszynkę raz po każdym miejscu, powoli i delikatnie.

 

6. Zużyte żyletki


Działająca żyletka powinna ślizgać się po twarzy i ciąć z bezbolesną wydajnością. Niestety, wiele osób
zdaje się zapomnieć, że żyletka nie jest wieczna. Tępe ostrze i brzytwa, która przekroczyła „datę przydatności”, tępe ostrza zrywają włosy, powodują podrażnienia i zwiększają ryzyko skaleczeń. Stare maszynki pozostawione pod prysznicem mogą też stanowić pożywkę dla bakterii (ohyda!). Aby zminimalizować podrażnienia, po pięciu do siedmiu goleniach wymień żyletkę lub wyrzuć maszynkę jednorazową. Trzymaj kilka nowych maszynek w suchym miejscu, np - szafce w łazience, aby nie martwić się, że zabraknie ich w razie potrzeby. 

7. Za duży nacisk powierzchni skóry


Prawdopodobnie najczęstszy problem, ale także jeden z najgorszych; nadmiernie naciskamy podczas
golenia. Maszynka jest najbardziej wydajna na gładkiej powierzchni, ale gdy dodasz nacisk,
powierzchnia skóry staje się nierówna. Przechyl główkę maszynki do golenia i połóż ją na twarzy, aby
poczuć, jak niewielkiego nacisku faktycznie potrzebujesz.

Może to wszystko nie jest fizyka jądrowa, ale dzięki tym kilku krokom codzienne golenie może stać się
komfortowe i o wiele przyjemniejsze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.